Univentum Labs

Badania i rozwój

Univentum Labs opiera swoją działalność na integracji pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego z przedsiębiorstwami poszukującymi nowych kierunków rozwoju. Dzięki bogatemu kapitałowi naukowemu jesteśmy w stanie realizować zlecenia z dziedzin takich jak biologia, biotechnologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka, czy oceanografia. W swoich zasobach posiadamy nowoczesne laboratoria, halę technologiczną, gdzie można prowadzić badania naukowe z zakresu inżynierii chemicznej i środowiskowej, pracownię pomiarów fizykochemicznych, czy nowoczesny katamaran badawczy Oceanograf. Dodatkowo Wydział Biotechnologii UG wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym tworzą międzyuczelnianą współpracę, co podkreśla interdyscyplinarny charakter prowadzonych badań naukowych. Naszym głównym priorytetem jest zapewnienie usług o jak najwyższej jakości, służących poprawie regionalnego potencjału innowacyjnego. Spółka oferuje realizację badań B+R oraz patentowanie Waszych innowacyjnych rozwiązań. Zapewniamy pomoc doradczą w zakresie realizacji badań zleconych, pomożemy zdefiniować plan badawczy i dobrać zespół naukowy, który zajmie się realizacją Twojego projektu. Jeśli jesteś zainteresowany zleceniem badań, skontaktuj się z nami.

Sprawdź w jakich dziedzinach możesz zlecić badania

fizyka atomowa, molekularna i ciała stałego, nanotechnologia, informatyka kwantowa, fizyka kwantowa, fizyka statystyczna i matematyczna, teoria automatów, lingwistyka matematyczna, złożoność pamięciowa, sztuczna inteligencja, obliczenia równoległe i rozproszone, projektowaniem, biblioteki matematyczne, problemy kombinatoryczne, teoria grafów, geometria obliczeniowa, systemy wieloagentowe, analizą zasobów internetowych.

białka opiekuńcze, wirusologia molekularna, bakteryjne patogeny roślin, metabolizm lipidów roślinnych, rozwój
i przerzutowania nowotworów, fotodynamika.

zmiana klimatu, oddziaływania człowiek-środowisko, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, wpływ na środowisko i działalność ekonomiczna na morzu, zarządzanie strefą brzegową morza, pozyskiwanie zasobów morza, ochrona środowiska morskiego.

prowadzone badania naukowe obejmują różnorodną tematykę z zakresu biologii środowiskowej, molekularnej oraz medycznej.

Mikrogranty

Od 2020 roku Univentum Labs sp. z o.o. jest partnerem w projekcie „μGranty B+R dla przedsiębiorstw” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Głównym operatorem projektu jest spółka celowa Politechniki Gdańskiej, Excento sp. z o.o., a pozostałymi partnerami są Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Centrum Innowacji Medycznych sp. z o.o., spółka celowa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt skierowany jest do pomorskich przedsiębiorców, którzy mogą aplikować o bezzwrotne dofinansowanie usług B+R o wartości do 200 tys. zł. W planach jest udzielenie nie mniej niż 75 grantów, o łącznej wartości 15 000 000 zł. Głównym celem projektu mikrograntów jest wzrost aktywności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, poprzez zwiększenie dostępności do usług badawczych, oraz przyrost świadomości i wiedzy dotyczącej aplikacji o pozyskanie środków finansowych na dalsze badania B+R. Działania te przyczynią się do wzmocnienia innowacyjnego potencjału regionalnej gospodarki m.in. w obszarach zdefiniowanych w Inteligentnych Specjalizacjach Pomorza.

Aby przystąpić do projektu, należy spełnić następujące warunki:
1. Prowadzą działalność na terenie woj. Pomorskiego. 2. Nie znajdują się w trudnej sytuacji w rozumieniu Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 187, str. 1 z późn. zm.).3. Nie podlegają wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie. 4. Nie prowadzą działalności wyłączonej od finansowania, tj.: a. likwidacji bądź budowy elektrowni jądrowych, b. inwestycji na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych z listy działań wymienionych w załączniku I do dyrektywy 2003/87/WE, c. wytwarzania, przetwórstwa i wprowadzania do obrotu tytoniu i wyrobów tytoniowych, d. inwestycji w infrastrukturę portów lotniczych niezwiązaną z ochroną środowiska lub inwestycjami niezbędnymi do łagodzenia lub ograniczenia oddziaływania tej infrastruktury na środowisko.
Dodatkowo produkt/usługa planowana do wdrożenia w wyniku realizacji zaplanowanych, objętych wsparciem grantowym prac B+R:
1. Musi być zgodna co do zakresu z obszarami tematycznymi Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, określonymi we właściwej uchwale Zarządu Województwa Pomorskiego: a. ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne; b. ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie; c. ISP 3 – Technologie ekoefektywne w produkcji, przemyśle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie; d. ISP 4 – Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia. 2. Będzie innowacją produktową lub procesową o skali co najmniej krajowej. 3. Jej zaprojektowa- nie/wdrożenie wymaga prowadzenia prac o charakterze B+R (badań przemysłowych lub ekspery-mentalnych prac rozwojowych). Zainteresowanych przystąpieniem do projektu zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji na temat projektu: